ZA NAMI PIERWSZY MIESIĄC NAUKI

Pierwszy miesiąc nauki za nami. Można powiedzieć, że tylko miesiąc a tyle już się wydarzyło.

Uczennice Marta Bursiak i Natalia Eliasiewicz wzięły udział w Narodowym Czytaniu „Wesela” zorganizowanym w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koluszkach. W znamienitym towarzystwie dziewczyny przeczytały wybrany fragment dramatu Wyspiańskiego.

Od kilkunastu lat uczestniczymy też w akcji „Sprzątanie świata”. Tym razem sprzątali uczniowie klas IIb i IIe.

Promowaliśmy również projekt Lisowice, spacerując „z kijkami” ulicami Koluszek i ścieżkami Rochny. Przy okazji uczennice klasy IIe wzięły udział w nagraniu wywiadu dla TVP 3 Łódź opowiadając o akcji. Można go zobaczyć klikając na link: https://lodz.tvp.pl/34122039/projekt-lisowice

Tradycyjnie już trzecioklasiści wybrali się na Łódzki Salon Maturzystów, który był dla nich okazją do spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i wysłuchania ich wykładów o obowiązkowych i dowolnie wybieranych na maturze popularnych przedmiotach.

Pierwszoklasiści (klasa 1ab), zaproszeni przez absolwenta liceum Mariusza Mąkiewicza wzięli udział w wykładach i laboratoriach Koła Naukowego Studentów Wydziału Chemicznego PŁ „Trotyl”, drugoklasiści zaś (klasa IIad) byli na wycieczce w Piotrkowie Trybunalskim podążając z księdzem Szczepanem Zachą szlakiem obiektów sakralnych.

Sporo jak na jeden miesiąc. A to dopiero początek.