JUBILEUSZ 100-LECIA ISTNIENIA LICEUM

Obchody 100-lecia istnienia Liceum rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w kościele pw. NP NMP w Koluszkach. Zaraz później wszyscy uczestnicy mszy prowadzeni przez p. dyrektora Pawła Lewiaka przemaszerowali uroczyście przed budynek Liceum, gdzie nastąpiło poświęcenie kamienia pamiątkowego ufundowanego przez Radę Rodziców oraz odsłonięcie muralu upamiętniającego Władysława Strzemińskiego i jego żonę Katarzynę Kobro (sfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi i namalowanego przez studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi).

Liczba absolwentów, bardzo licznie zgromadzonych na hali sportowej gdzie odbywała się gala jubileuszowa, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dużą przyjemnością było obserwowanie radości jaka pojawiała się na twarzach absolwentów odnajdujących swoje koleżanki i kolegów z klasy.

Całą galę rozpoczęła Akademicka Orkiestra Politechniki Łódzkiej. Zaraz po niej na scenie wystąpili panowie: Marcin Ciechowicz (tenor, artysta związany z Teatrem Wielkim w Łodzi) i Jacek Malanowski (muzyk, kompozytor, nauczyciel śpiewu i członek zespołu Trubadurzy), którzy wykonali hymn 90-lecia „Spróbuj zatrzymać czas”. Po uroczystym wniesieniu sztandaru szkoły, zgodnie z długoletnią tradycją szkoły, odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na część oficjalną gali złożyły się: przemówienia zaproszonych gości, uroczysta prezentacja Komitetu Honorowego obchodów 100-lecia, wręczenie pamiątkowych medali członkom Komitetu, emerytowanym i aktualnym nauczycielom i pracownikom szkoły oraz osobom, które wsparły organizację obchodów.

Potem rozpoczęła się część artystyczna, w której wystąpili nie tylko aktualni uczniowie szkoły, ale również nasi absolwenci. Na przedstawienie złożyły się min.: film opowiadający historię szkoły, od początków jej istnienia, wspomnienia o profesorach uczących na przestrzeni tych stu lat czy prezentacja upamiętniająca zmarłych nauczycieli. Całość uzupełniały piosenki wykonywane przez uczniów i absolwentów szkoły dobrane odpowiednio do epoki, o której w danym momencie opowiadał film. Mogliśmy usłyszeć zarówno utwory „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Moja matko ja wiem”, „Och życie kocham Cię nad życie”, „Ludzkie gadanie”, „Moja i Twoja nadzieja” i wiele innych.

Jak na Jubileusz przystało, nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu. Słodki poczęstunek czekał również w kawiarence. Dzięki wsparciu rodziców naszych uczniów spotykający się tam absolwenci podejmowani byli kawą, herbatą i smacznymi ciastami. Na naszych gości czekały też półmiski z wędlinami, wiejski stół, bigos, czerwony barszczyk.

Aby uczynić ten dzień wyjątkowym, pracowaliśmy wszyscy: dyrekcja, grono pedagogiczne, administracja i obsługa Liceum oraz uczniowie.  W całe przedsięwzięcie zaangażowanych było wiele osób prywatnych, przedsiębiorstw, instytucje gminne, służby mundurowe i medyczne.  WSZYSTKIM raz jeszcze składamy z serca płynące podziękowania: za zaangażowanie, poświęcony nam czas, wsparcie materialne, pomoc przy obsłudze, wspaniałe występy, uśmiech i dobre słowo.