OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O PRAWIE WYBORCZYM „WYBIERAM WYBORY”

9 listopada 14 uczniów naszej szkoły przystąpiło do szkolnego etapu II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. Uczniowie zmierzyli się z testem składającym się z 25 pytań dotyczących prawa wyborczego i organizacji wyborów samorządowych.
Za organizację i przebieg konkursu na etapie szkolnym odpowiadał nauczyciel WOS-u p. prof. Patryk Kozieł.
16 listopada Łódzka Delegatura Krajowego Biura Wyborczego ogłosiła wyniki dla woj. łódzkiego. Ze 124 uczniów, którzy przystąpili do etapu szkolnego, na etap wojewódzki zakwalifikowało się jedynie 8 osób. Wśród nich, z bardzo wysokim wynikiem, znalazł się uczeń naszej szkoły Michał Skolimowski z kl. 1d. Należy podkreślić, że test nie należał do łatwych a Michał pokonał wielu uczniów z renomowanych łódzkich szkół.
Na etapie wojewódzkim przed naszym uczniem stoi wyzwanie przygotowania pracy badawczej na jeden z zaproponowanych tematów.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!!