SUKCESY W KONKURSIE HISTORYCZNYM POŚWIĘCONYM JÓZEFOWI PIŁSUDSKIEMU

W dniu 28.11 dwójka naszych uczniów: Michał Skolimowski z kl. 1d oraz Wiktoria Szymczak z kl. 2c wzięła udział w uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na esej pt. „Co zrobiłbym na miejscu Józefa Piłsudskiego 11 listopada 1918 roku? Alternatywna historia polskiej niepodległości”, które odbyło się podczas konferencji „Przystanek: Niepodległa” w Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Prace naszych uczniów zostały bardzo wysoko ocenione prze jury składające się z pracowników naukowych oraz przedstawicieli organizatorów konkursu.
Najlepszą z wszystkich nadesłanych prac okazał się esej naszego ucznia – Michała Skolimowskiego z kl. 1d, który zajął I miejsce i tym samym został zwycięzcą całego konkursu. Natomiast praca Wiktorii Szymczak z kl. 2c, również wysoko oceniona, otrzymała wyróżnienie.
Opiekę nad uczniami podczas przygotowania prac sprawował nauczyciel historii p. prof. Patryk Kozieł.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!