II ETAP XLIV OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ

W drugim tygodniu lutego troje uczniów naszej szkoły uczestniczyło w II etapie XLIV Olimpiady Geograficznej w Łodzi. Karolina Szymczak, Michał Długosz i Filip Szeleszczyk uzyskali kwalifikacje dzięki bardzo dobrze przygotowanej i napisanej pracy badawczej w I etapie zawodów. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się ogółem 70 najlepszych geografów ze wszystkich szkół regionu łódzkiego.
W finale uczniowie musieli zmierzyć się z bardzo trudnym sprawdzianie wiedzy. W tym roku pytania dotyczyły meteorologii, analizy przebiegu prądów morskich, procesów urbanizacji na świecie, rozpoznawania województw na podstawie wskaźników społeczno- ekonomicznych oraz udziału polskich badaczy i podróżników w odkryciach geograficznych Azji, Australii i Afryki.
Do części ustnej zawodów dostał się Michał, który w ostatecznej klasyfikacji zajął 18 pozycję pokonując ponad 50 konkurentów z innych renomowanych liceów i techników województwa.
Warto przypomnieć, że tradycja udziału uczniów koluszkowskiego ogólniaka w Olimpiadzie Geograficznej ma już ponad 20 lat, a liczba uczniów biorących w niej udział przekroczyła 50.