WYCIECZKA DO SEJMU I BELWEDERU

21 lutego uczniowie klas 1c i 2c (pod opieką p. prof. Patryka Kozieła (organizatora wycieczki), p. prof. Bożeny Knop oraz p. prof. Anny Nowińskiej) wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Program wyjazdu obejmował zwiedzanie Belwederu, Łazienek Królewskich oraz Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Sejmie, gdzie pod okiem przewodnika, młodzież oglądała salę plenarną, hall główny oraz salę obrad Senatu.
Następnie, po smacznym posiłku, uczniowie udali się na krótki spacer po Łazienkach Królewskich i do Belwederu, w zwiedzaniu którego towarzyszył im poseł Waldemar Buda. W Belwederze młodzież zobaczyła min. wystawę poświęconą pamięci Józefa Piłsudskiego czy gabinet, w którym Józef Piłsudski pracował na co dzień.