WYSTAWA „W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI” ODWIEDZIŁA NASZĄ SZKOŁĘ

Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, do szkół i instytucji kulturalno-oświatowych skierowano projekt edukacyjny “Dla Niepodległej”, przygotowany przez grupę PERN S.A, przy współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym, Bankiem Pocztowym S.A i Archiwum Akt Nowych. Jednym z elementów projektu jest bogato ilustrowana wystawa, składająca się z 30 tablic, na których zaprezentowano, w chronologicznym porządku, najważniejsze wydarzenia i sylwetki wybitnych Polaków związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.
Wystawę tę, która gościła min. w budynku Sejmu, można było oglądać w naszej szkole. Za pomoc w jej zorganizowaniu serdecznie dziękujemy p. Łukaszowi Gryglewiczowi i p. Bogdanowi Koprowskiemu.