GALA ROZDANIA NAGRÓD 3. EDYCJI KONKURSU J. ANGIELSKIEGO i J. NIEMIECKIEGO

5 kwietnia w naszej szkole miała miejsce uroczystość wręczenia nagród laureatom i finalistom 3. edycji Okręgowego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego, organizowanego pod patronatem Starosty Łódzkiego Wschodniego p. Andrzeja Opali, Burmistrza Koluszek p. Waldemara Chałata oraz wydawnictwa Macmillan.
Organizatorki konkursu (panie prof. Joanna Ćmiel, Patrycja Krawczyk, Ewelina Wochna (j. angielski) oraz Jolanta Kokocińska i Joanna Wojtas (j. niemiecki) są dumne z faktu, że z roku na rok coraz większa liczba szkół przystępuje do konkursu. W tym roku szkolnym do zawodów zgłoszonych zostało aż 235 uczniów z 8 szkół. Uczestnicy przybyli z terenu trzech powiatów.
Zwycięzcą z języka angielskiego został uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach – Jakub Widuliński. Drugie miejsce zajął Jan Tyralski ze Szkoły Podstawowej im. St. Reymonta w Brzezinach. Na trzecim miejscu w tym roku uplasowało się ex aequo aż pięcioro uczniów: Bartosz Chejchman ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach, Zorika Jagiełło ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Reymonta w Brzezinach, Artur Kupś z Gimnazjum nr 2 w Koluszkach, Jakub Markowski ze Szkoły Podstawowej w Rogowie oraz Kacper Pender z Liceum Ogólnokształcącego w Wiśniowej Górze.
Finalistami zostali: Martyna Michalak – uczennica Szkoły Podstawowej w Rogowie, Stanisław Frączkowski – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach oraz Szymon Dawidowicz ze Szkoły Podstawowej im. St. Reymonta w Brzezinach.
Zwycięzcą z języka niemieckiego został Stanisław Starzyński, drugie miejsce zajęła Klaudia Kuźmińska, oboje z Liceum Ogólnokształcącego w Wiśniowej Górze. Trzecie miejsce przypadło Zuzannie Polit z Gimnazjum w Przecławiu.
Finalistami z języka niemieckiego zostali: Martyna Jeżyna – uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach, Robert Rawicki i Malwina Kaźmierczak – uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym, Malwina Najder z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Będkowie oraz Marta Waleska ze Szkoły Podstawowej im. St. Reymonta w Brzezinach.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom i ich opiekunom.
Organizatorzy konkursu raz jeszcze serdecznie dziękują panu staroście Andrzejowi Opali, panu burmistrzowi Waldemarowi Chałatowi oraz wydawnictwu Macmillan, którzy byli fundatorami nagród.
Zapraszamy wszystkich uczniów lubiących uczyć się języków obcych do wzięcia udziału w czwartej edycji konkursu w przyszłym roku.