1. MIEJSCE ADAMA W KONKURSIE LITERACKO-HISTORYCZNYM MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

20 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koluszkach miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie historyczno-literackim. Uczniowie przygotowywali esej na jeden z wybranych tematów:
1) Jak rozumiesz słowa J. Piłsudskiego- „Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze”.
2) Słowa „Wolność krzyżami się mierzy…” zostały napisane po bitwie pod Monte Cassino. Dwieście lat wcześniej napisano słowa „Kiedy my żyjemy”. Spróbuj odkryć na nowo znaczenie tych słów.
Szkolna komisja konkursowa wyłoniła do etapu finałowego prace trzech naszych uczniów: Julii Kowalczyk (kl.1c), Dominika Stasiaka (kl.1c) i Adama Jendrzejewskiego (kl.2c).
Miło nam poinformować, że decyzją jury zwycięzcą konkursu został Adam Jendrzejewski (2c).
W trakcie uroczystości rozdania nagród podziwialiśmy również trzy inscenizacje przybliżające ważne postacie z historii Polski w latach 1918-2018. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl.1d: Michał Skolimowski, Kamila Jaworska i Agnieszka Zając. Uczniowie zaprezentowali scenkę, której bohaterem uczynili Józefa Piłsudskiego, znakomicie odegranego przez Michała Skolimowskiego. Występ uczniów został nagrodzony – zdobyliśmy II miejsce.
Oba konkursy były elementem lokalnych obchodów 100-lecia polskiej Niepodległości oraz przybliżały uczniom przełomowe wydarzenia naszych dziejów.