DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH 2018

25 kwietnia liceum „otworzyło drzwi” dla gimnazjalistów chcących poznać ofertę edukacyjną naszej szkoły na nadchodzący rok szkolny. Licznie przybyli uczniowie gimnazjów zwiedzali budynek, rozmawiali z licealistami, a przede wszystkim uczestniczyli w specjalnie na tę okazję przygotowanych lekcjach pokazowych.
Trzeci już raz postawiliśmy na taką formę prezentacji szkoły. Gimnazjaliści mogą wówczas zobaczyć nauczycieli „w akcji”, porozmawiać z nimi i przekonać się, że w liceum pracuje przyjazna młodzieży kadra pedagogiczna.
Krótkie wykłady, eksperymenty, doświadczenia, prezentacje, rzut do kosza z nagrodami, historyczny escape room, a nawet symulacja rozprawy sądowej; „Zbrodnia to niesłychana, Pani zabija Pana”– tak prezentował się program „drzwi otwartych” liceum.
Mamy nadzieję, ze po raz kolejny okaże się, że to najlepszy sposób na przekonanie młodzieży, ze kontynuacja nauki w naszej szkole to bardzo dobry wybór. Do zobaczenia we wrześniu:)