Z WIZYTĄ NA WYDZIALE CHEMICZNYM POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ

27 września, na zaproszenie Koło Naukowe Studentów WCh PŁ „Trotyl”, uczniowie klasy 2ab, pod opieką pań prof. Katarzyny Sobiesiak i Joanny Wojtas, odwiedzili Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej. Uczestniczyli tam w dwóch blokach zajęć laboratoryjnych. Pierwszy, zatytułowany „Metody rozdziału”, dotyczył właściwości substancji, ze względu na które dobierane są metody rozdziału składników. Uczniowie zostali zapoznani ze zjawiskiem azeotropii i sorpcji. W części praktycznej przeprowadzali proces destylacji. Drugi blok zajęć dotyczył chemii kosmetycznej. Omówione zostały podstawowe składniki kosmetyków, rola konserwantów i antyoksydantów. Następnie uczniowie samodzielnie przygotowywali krem lanolinowy, peeling, żel aloesowy oraz mydło.
Serdecznie dziękujemy studentom z Koła Naukowego „Trotyl” za kolejne już zaproszenie na wykłady i laboratoria. Było nam tym bardziej miło, ponieważ wykłady poprowadził dla nas absolwent naszej szkoły Mariusz Mąkiewicz, którego serdecznie pozdrawiamy.