100 LAT NIEPODLEGŁEJ

W piątek, 9 listopada, uroczystym apelem uczciliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem, o symbolicznej godzinie 11.11, wszystkich czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego, czym włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”. Uczniowie klas 1b i 1d, którzy byli gospodarzami uroczystości, poprowadzili nas poprzez burzliwe wydarzenia naszej historii rozpoczynając od rozbiorów, a kończąc na radosnym dniu odzyskania niepodległości. Dzięki sugestywnym scenkom i umiejętnie dobranym pieśniom powróciliśmy na moment do tragicznych dni powstania listopadowego i styczniowego, walk Polaków z germanizacją i rusyfikacją oraz wyjątkowej chwili odzyskania wolności. Apel uświetnił występ chóru szkolnego stworzonego w całości z uczniów klas pierwszych. Nad całością przygotowań i staranną oprawą tej wyjątkowej uroczystości czuwały panie profesor: Katarzyna Łyskowicz i Patrycja Krawczyk.