DZIEŃ PATRONA

W rocznicę przyznania nagrody Nobla Henrykowi Sienkiewiczowi w naszej szkole obchodzimy Dzień Patrona. Aby uczcić ten dzień uczniowie, w ramach zajęć artystycznych i wiedzy o kulturze, przygotowali prace plastyczne, których tematem przewodnim byli bohaterowie dzieł Henryka Sienkiewicza. Prace ozdobiły ścianę holu szkolnego. Drugim elementem obchodów był konkurs dotyczący życia i twórczości naszego patrona. Wybrani uczniowie musieli zmierzyć się z 25 pytaniami o różnym stopniu trudności. Ze zmagań zwycięsko wyszły dwie uczennice, które zajęły ex aequo 1 miejsce: Dagmara Koluszkowska (1b) i Julia Skolimowska (3c). Za przygotowanie obchodów Dnia Patrona odpowiadali: p. prof. Agnieszka Włodarkiewicz i p. prof. Patryk Kozieł.