FINAŁ IV EDYCJI OKRĘGOWEGO KONKURSU J. ANGIELSKIEGO i NIEMIECKIEGO

W dniu 22 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się finał IV edycji Okręgowego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego, zorganizowanego przez nasze Liceum pod patronatem Starosty Łódzkiego Wschodniego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Koluszki.
Uczestnikami konkursu byli uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjów w Koluszkach, Brzezinach, Różycy, Rogowa, Popielaw i Będkowa.
Pierwszy etap konkursu był przeprowadzany w szkołach przez nauczycieli języków na podstawie przesłanych materiałów. Do drugiego etapu konkursu dostało się 21 uczniów (zarówno z języka angielskiego jak i z języka niemieckiego). Do części ustnej zakwalifikowało się 11 uczniów z języka angielskiego oraz 12 uczniów z języka niemieckiego.
Laureatami konkursu z języka angielskiego zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach, Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzezinach, Szkoły Podstawowej w Rogowie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach.
Laureatami konkursu z języka niemieckiego zostali natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej w Będkowie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach oraz Gimnazjum nr 1 w Koluszkach.