SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE „STULECIE POLEK – KOBIECA ODSŁONA HISTORII 1918-20198”

This image has an empty alt attribute; its file name is konkurs-o-polkach.jpg

22 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi odbył się finał wojewódzkiego konkursu pt. „Stulecie Polek – kobieca odsłona historii 1918-2018”. Sześć prac naszych uczniów, spośród 35 wysłanych na konkurs, zostało ocenione przez jury jako najlepsze, a ich autorzy zostali zaproszeni na galę finałową. W trakcie uroczystości przedstawiono krótki zarys drogi kobiet polskich do równouprawnienia oraz pokazano film przygotowany specjalnie na tą okazję, w którym o ulubionych bohaterkach historycznych oraz roli kobiet w swoim życiu opowiadali min. prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, wiceprezydent Tomasz Trela czy łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski.
Następnie przystąpiono do rozdania nagród. W kategorii „próby literackie” I miejsce zajął Kacper Burzyński z klasy 1d za pracę poświęconą Wandzie Krahelskiej, w kategorii „prace plastyczne” III miejsce zajęła Karolina Zalewska z klasy 2d za pracę poświęconą Irenie Sendlerowej. W tej samej kategorii otrzymaliśmy też 4 wyróżnienia: Maria Głowacka (1c), Wiktoria Marszałek (1c), Dominika Długosz (1d) oraz Patrycja Smolarek (2c). Warto też nadmienić, że byliśmy najliczniej reprezentowaną szkołą na tej uroczystości. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym!!!
Za stronę organizacyjną konkursu w liceum i opiekę nad uczniami podczas finału odpowiadał nauczyciel historii prof. Patryk Kozieł.