RÓŻNI = RÓWNI czyli 1. DZIEŃ KULTUR I RELIGII ŚWIATA

25 marca w naszej szkole odbyła się 1. edycja Dnia Kultur i Religii Świata, którego pomysłodawcami byli uczniowie klasy 2d – Patryk Kurc i Filip Szeleszczyk. Do wspólnej zabawy i odkrywania świata zaproszone zostały klasy pierwsze i drugie, które prezentowały jeden wylosowany przez siebie kraj. Podczas trwającego ponad dwie godziny spotkania „odwiedziliśmy” takie kraje jak Chiny, Indie, Iran, Izrael, Japonia, Republika Południowej Afryki czy Tajlandia. Podziwialiśmy stroje, taniec, piękne rysunki przedstawiające zabytki i smakowaliśmy tradycyjnej kuchni prezentowanych państw.
Wielkie brawa dla pomysłodawców, ale przede wszystkim dla wszystkich uczniów, którzy tak pięknie zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Choć zwycięzcą wszystkich konkurencji została klasa 2ab, jej uczniowie na pewno nie będą mieć nic przeciwko pogratulowaniu wszystkim uczestnikom 1. Dnia Kultur i Religii Świata w I LO Koluszki.