POPRAWINY W STYLU STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

9 września, w ramach lekcji języka polskiego, klasa III c urządziła poprawiny Wesela bohaterów dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Uczniowie wcielili się w role zjaw i w tanecznym klimacie odegrali kilka scen z aktu III. Nie zabrakło głośnej, wiejskiej muzyki, weselnego tortu oraz mnóstwa śmiechu. „Dzięki tej lekcji z pewnością skuteczniej zapamiętamy bohaterów lektury, ich wygląd oraz najważniejsze cechy i znaki szczególne.”- stwierdzają zgodnie tegoroczni maturzyści. Wszystko odbyło się pod czujnym okiem p. prof. Agnieszki Włodarkiewicz, która od pierwszej klasy pozwala uczniom realizować się artystycznie w autorskich przedstawieniach, improwizacjach, a nawet parodiach! Mamy nadzieję, że lekcja w nieco innej formie pomoże naszym uczniom i dam im jeszcze więcej energii do pracy.