CIAO ITALIA!

W dniach 03. 11 – 09. 11. 2019 roku uczniowie naszej szkoły: Michał Łęczycki, Dominik Stasiak i Klaudia Królikowska pod opieką Pani Katarzyny Łyskowicz uczestniczyli w szkoleniu ” I can volunteer”. Spotkanie odbywało się w Forli we Włoszech, niedaleko Bolonii. Uczestniczyły w nim 4 kraje: Włochy, Polska, Słowenia i Rumunia.
Podczas warsztatów młodzi ludzie poznawali różne formy pomocy dla imigrantów, osób uzależnionych czy niepełnosprawnych. Mieli okazję odwiedzić placówkę zlokalizowaną w Forli i zajmującą się niesieniem pomocy potrzebującym na całym świcie. Innym ciekawym doświadczeniem było uczestniczenie w spektaklu teatralnym dla niewidomych „Teatro no limits”. Interesującym punktem pobytu była wystawa prac fotograficznych pt. „Food” – Steve Mc Curry Exhibition. Należy dodać,że zajęcia odbywały się w języku angielskim, więc dodatkowym atutem była możliwość doskonalenia posługiwania się tym językiem.
Udział w szkoleniu uczniów naszej szkoły był możliwy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Sztukater.