NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA

12 listopada 2019r. klasy pierwsze naszej szkoły i klasy ósme ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach uczestniczyły w projekcie „Nie zmarnuj swojego życia”. Projekt poprowadził zespół RYMcerze. Raperzy podzielili się z młodzieżą swoim doświadczeniem walki z nałogami. Ich świadectwo poruszyło wiele serc i skłoniło do refleksji nad tym, co w życiu naprawdę wartościowe. Po spotkaniu jedna z uczennic napisała o projekcie: ”uświadomił mi jak ważne jest dążenie do postawionych sobie celów. Pokazał, że trzeba się bardzo starać i ciężko pracować, aby później móc realizować swoje marzenia. Uważam, że ten projekt był nam potrzebny, po to, by uświadomić sobie, że to co robimy teraz, ma ogromny wpływ na naszą przyszłość i nie możemy zmarnować szansy na lepsze życie”. Zdaniem innej uczennicy projekt „Nie zmarnuj swojego życia” „daje nam coś do myślenia. Dzięki opowieściom RYMcerzy zaczynamy zastanawiać się nad własnym życiem – co moglibyśmy zrobić, żeby się z niego cieszyć. Zrozumiałam, że nie musimy trzymać się z ludźmi, którzy nie pokazują nam żadnych dobrych wartości. Powinniśmy przeć do przodu, za swoimi marzeniami”.
Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędowi Miasta i Gminy Koluszki. Pomysłodawcą i koordynatorem była pani prof. Katarzyna Pryputniewicz.