SĄD ZŁAMANYCH SERC

14 listopada Sąd Rejonowy I LO w Koluszkach wytoczył proces oskarżonemu o nadużycie Zenonowi Ziembiewiczowi. A właściwie klasa IIIc, w ramach języka polskiego, zorganizowała inscenizację rozprawy sądowej, w której wzięli pod lupę bohatera powieści Zofii Nałkowskiej pt. „Granica”. Uczniowie wcielili się zarówno w postaci z książki, jak i role sędziego, ławników, adwokata i prokuratora. Bardzo dobrze przygotowani. poprowadzili „proces”, wymieniając się argumentami. Należy zwrócić uwagę, iż doskonale formułowali wypowiedzi, które przeradzały się w emocjonujące dyskusje. Ostatecznie, po przesłuchaniu dwóch świadków, Sąd uznał oskarżonego za winnego zarzucanych mu czynów. Mimo wyniosłego tonu nie zabrakło oczywiście żartów i dobrej zabawy! Wydarzenie to było świetną formą przeprowadzenia lekcji języka polskiego. Uczniowie oprócz nauki, mieli możliwość spełnić się artystycznie, za co kolejny raz dziękują niezastąpionej polonistce: pani prof. Agnieszce Włodarkiewicz.