OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

Jak co roku, pod koniec listopada, kiedy uczniowie klas trzecich zmagali się z próbnym egzaminem maturalnym, „pierwszaki” wraz z wychowawcami wzięli udział w tradycyjnych otrzęsinach szkolnych. Uczniowie i wspierający ich nauczyciele poddawani byli serii prób i wyzwań, które miały udowodnić ich sprawność fizyczną, bystrość umysłu, umiejętności artystyczne oraz wokalne. Nie zabrakło zatem toru przeszkód, kalamburów, wizyty w salonie kosmetycznym, tańca brzucha, wspólnego śpiewania, testu wiedzy o naszej szkole czy tworzenia, kultowych już, portretów wychowawców.
W środę, 20 listopada, do rywalizacji stanęły klasy: 1A (wych. prof. Ewelina Wochna), 1B (wych. prof., Natalia Jagiełło), 1C (wych. prof. Katarzyna Świderek) i 1D (wych. prof. Justyna Szkopińska). Po dwóch godzinach wspaniałej zabawy zwycięsko ze zmagań wyszła klasa 1B, która otrzymała przechodnie trofeum – drewnianego kota. Klasa ta będzie miała zaszczyt organizacji otrzęsin w przyszłym roku.
Następnego dnia byliśmy świadkami otrzęsin klas: 1ag (wych. prof. Karolina Bartnicka), 1bg (wych. prof. Joanna Ćmiel) i 1cg (wych. prof. Aneta Korczyńska). Po równie ekscytującej rywalizacji laur zwycięstwa i statuetka pamiątkowego kota przypadła klasie 1cg.
W atmosferze świetnej zabawy, uśmiechu i radości uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej przez swoich starszych kolegów. Organizatorami otrzęsin byli ubiegłoroczni zwycięzcy – klasa 2d dzielnie wspierana przez prezydenta szkoły, Dagmarę Koluszkowską. Mamy nadzieję, że ten dzień zapisze się miłym wspomnieniem w pamięci naszych uczniów.