DZIEŃ PATRONA

Tradycyjnie 6 grudnia, w związku ze zbliżającą się rocznicą przyznania literackiej Nagrody Nobla Henrykowi Sienkiewiczowi, społeczność szkolna uczciła patrona naszego liceum. Podczas apelu przygotowanego przez klasy: 1bg i 1cg, pod czujnym okiem pań prof. Joanny Ćmiel i Anety Korczyńskiej, uczniowie przypomnieli życiorys i twórczość Sienkiewicza. Narracja wzbogacona była ciekawą prezentacją multimedialną. Następnie przedstawiciele klas pierwszych i drugich, w ramach konkursu na najlepsze, najciekawsze bądź najzabawniejsze przebranie za bohatera książek Sienkiewicza zaprezentowali w krótkich scenkach wybrane postaci z dzieł noblisty. Wyobraźnia i inwencja twórcza uczniów przeszła wszelkie przewidywania, a zabawa była naprawdę świetna. Każdemu należą się brawa za pomysłowość, dbałość o dokładne odwzorowanie wybranych postaci, ale bezkonkurencyjna okazała się klasa 2 b i jej znakomity Neron w osobie Dawida Krzciuka. Gratulujemy zwycięstwa w konkursie.
Całość uroczystości uświetniły występy muzyczne- usłyszeliśmy pieśń „W stepie szerokim” z serialu telewizyjnego „Przygody Pana Michała” oraz „Dumkę na dwa serca” z filmu „Ogniem i mieczem”.