PO RAZ KOLEJNY W SEJMIE RP

Powoli tradycją stają się wyjazdy uczniów klas pierwszych do Sejmu RP. Podobnie było w tym roku. 9 grudnia uczniowie klas 1C i 1D pod opieką wychowawczyń: prof. Katarzyny Świderek i prof. Justyny Szkopińskiej oraz p. Dyrektora Pawła Lewiaka i prof. Patryka Kozieła udali się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu była wizyta w Sejmie RP. Uczniowie spotkali się tam z p. posłem Waldemarem Budą, który oprowadził ich po siedzibie parlamentu. Młodzież mogła zobaczyć salę plenarną, miejsce upamiętnienia parlamentarzystów pomordowanych w czasie II wojny światowej, Senat RP i zrobić zdjęcie na słynnych schodach sejmowych. Następnie udaliśmy się do Belwederu – dawnej siedziby prezydentów RP oraz marszałka Józefa Piłsudskiego. Pani Przewodnik oprowadziła nas po pięknych salach tego pałacu i w barwnej narracji przedstawiła losy tego miejsca oraz ludzi tam mieszkających w przeszłości.
Serdecznie dziękujemy p. posłowi Waldemarowi Budzie za poświęcony nam czas i bardzo miłą gościnę.