II EDYCJA DNIA KULTUR

21 lutego w naszej szkole miała miejsce II edycja Dnia Kultur, których pomysłodawcami są uczniowie klasy 3d Patryk Kurc i Filip Szeleszczyk. Tym razem wspólnej zabawie przyświecało hasło „Równość = Nasza wolność”. Uczniowie klas pierwszych i drugich, jak w roku ubiegłym, losowali kraje, które prezentowali w kilku kategoriach – religia, zwyczaje, strój, taniec, kuchnia i zabytki bądź symbole kojarzone z danym państwem.
W tym roku przyglądaliśmy się bliżej Peru, Etiopii, Madagaskarowi, Japonii, Izraelowi, Armenii, Birmie, Chinom, Indii, Indonezji i Sri Lance.
Zwycięzcą wszystkich konkurencji została klasa 1bg, na 2. i 3. miejscu uplasowały się klasy 1cg i 2a. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, trzeba jednak przyznać, że wszystkim należą się ukłony i pochwała za duże zaangażowanie i wspaniałe zaprezentowanie wylosowanego kraju.