NAJLEPSZY W POLSCE – SUKCES KACPRA W KONKURSIE HISTORYCZNYM

Z wielką radością i dumą informujemy o ogromnym sukcesie ucznia naszej szkoły – Kacpra Burzyńskiego z kl. 2c, który zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Polskie serce pękło. Katyń 1940″. Konkurs zorganizowano z inicjatywy Marszałek Sejmu Elżbiety Witek, przy współpracy IPN, dla upamiętnienia Zbrodni Katyńskiej w jej 80. rocznicę. Praca Kacpra, przygotowana pod opieką prof. Patryka Kozieła, jest swoistym pamiętnikiem z tamtych lat, w którym narratorem jest śmierć. Została doceniona przez jury za oryginalny pomysł i formę oraz nominowana do głównej nagrody. Warto nadmienić, że w sumie na konkurs nadesłano 700 prac w tym 208 prac literackich – tak więc konkurencja była spora.
Ranga konkursu była tak wysoka, że informacja o wynikach oraz krótka wypowiedź Kacpra znalazła się w głównym wydaniu dzisiejszej Panoramy. Serdecznie gratulujemy!!!
W załączeniu link do nagrania, w którym marszałek Elżbieta Witek ogłasza wyniki konkursu – zaplanowana gala finałowa nie może się bowiem odbyć ze względu na obecną sytuację.