Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie jest wyjątkową akcją odbywającą się nieprzerwanie od 2012 roku. Można zatem powiedzieć, że czytanie dzieł klasyki literatury polskiej w ramach Narodowego Czytania jest już tradycją. Zaczęło się od „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza. W kolejnych latach mogliśmy usłyszeć min. fragmenty „Trylogii” H. Sienkiewicza, „Lalki” B. Prusa, czy „Wesela” St. Wyspiańskiego. W tym roku przyszedł czas na dzieło polskiego romantyzmu – „Balladynę” J. Słowackiego.
W naszym mieście wspólne czytanie organizowane jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Wł. Strzemińskiego.  Bardzo chętnie włączamy się w tą wspaniałą inicjatywę i wybrani uczniowie naszej szkoły odczytują fragmenty wybranego dzieła. Nie inaczej było w tym roku. W nieco zmienionej formie, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, trzy uczennice klasy 2cg – Wiktoria Banaszkiewicz, Julita Freliga i Oliwia Klimkiewicz, pod okiem wychowawcy, p. prof. Anety Korczyńskiej, nagrały film, w którym odczytały akt 3. scenę 5 „Balladyny”. Można go zobaczyć na profilu facebookowym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koluszkach. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i polubienia. Naprawdę warto.