NA DRODZE DO FINAŁU W KONKURSIE FIZYCZNYM

Miło nam poinformować o sukcesie ucznia klasy 3a Wiktora Stępniewskiego, który przeszedł do 3. etapu konkursu fizycznego „Fascynująca Fizyka” organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Trzeci etap konkursu odbędzie się 12 stycznia 2021 i będzie polegał na rozwiązaniu kilku zadań strukturalnych sprawdzających umiejętności analizy treści tekstu naukowego, interpretacji wykresów oraz tworzeniu nowych informacji na podstawie danych zawartych w tabeli, opisu matematycznego przedstawionych zjawisk, itp. Życzymy zakwalifikowania się do finału.

Wiktor bierze też udział w internetowym konkursie fizycznym „First Step To Nobel Prize”, który składa się z&nbsppięciu; sesji – wszyscy trzymamy kciuki za dojście do finału i jak największy sukces:). Opiekunem ucznia jest p. prof. Edyta Szeleszczyk.

Zachęcamy wszystkich do udziału w tego typu konkursach. Pozwalają one nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, ale motywują również do systematycznej pracy i pozwalają znakomicie przygotować się do egzaminu dojrzałości.