MIŁE i BARDZO MIŁE WSPOMNIENIA przedCOVIDOWE

W październiku tegoroczni maturzyści przeprowadzili akcję Regeneracja. Dostali zielone światło na swoje ostatnie szkolne wycieczki klasowe. Pozostali uczniowie, choć chętni, muszą poczekać na lepsze czasy. Byle do wiosny, może wtedy Covid-19 odpuści i zaczną się masowe wyjazdy klasowe. Bądźmy dobrej myśli. Na razie cieszmy się wspomnieniami naszych przyszłych abiturientów.
Iga Lebkuchen, klasa IIId: W dniach 30 września – 2 października byliśmy (klasa 3b i 3d) na wycieczce na Mazurach. Celem tego wyjazdu była integracja i zwiedzanie okolic. Pierwszego dnia w Mikołajkach wyruszyliśmy na rejs po jeziorze Śniardwy. Myślę, że warto zobaczyć ogrom przestrzeni jaki widzi się po wypłynięciu. Drugiego dnia zwiedzaliśmy Wilczy Szaniec – siedzibę Hitlera, co było naprawdę ciekawym doświadczeniem. Przewodniczka dodawała dużo ciekawostek. Po przejściu paru kilometrów wśród ruin bunkrów, nastąpił czas na przejażdżkę sztabowozem. Sztaba – kierowca i przewodnik zabrał nas na wycieczkę i opowiadał różne historie o Hitlerze i II wojnie światowej, jednocześnie sprawiając, że każdy był zainteresowany tym, co mówi. Trzeciego dnia pojechaliśmy zwiedzać Szczytno. Wchodziliśmy na wieżę widokową, na której znajdują się dzwony słyszane w całym mieście o pełnej godzinie. Nasze przyjście też usłyszeli, bo jeden z uczestników, całkiem „nieświadomie” dotknął dzwonu. Przed wyjazdem wybraliśmy się jeszcze na krótki spacer po molo. Do domu wróciliśmy pełni wrażeń. Myślę, że to była naprawdę wyjątkowa wycieczka i warto było na nią pojechać.
Dominika Kaźmierczak z klasy IIIa, jak przystało na człowieka o umyśle ścisłym, reprezentantkę klasy o profilu informatyczno-matematycznym jest bardzo lakoniczna w swojej relacji z wycieczki: Wycieczka była wyjątkowo udana mimo błota, w jakim tonęliśmy podczas wspinaczki na Łysicę i Łysą Górę. Oprócz chodzenia po górach, zwiedzaliśmy również park miniatur, czyli świat w pomniejszeniu. W ostatnim dniu mieliśmy okazję odwiedzić podziemne miasto w Opatowie. Tylko trzy dni a mnóstwo atrakcji!