WYNIKI KONKURSOWYCH ZMAGAŃ PRZEPROWADZONYCH W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!👏
Dobiegła końca realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przeprowadziliśmy osiem konkursów czytelniczych – literackich, plastycznych, filmowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział. Gratulujemy Wam talentu i kreatywności.
Niezwykle miło nam przedstawić zwycięzców poszczególnych konkursów:

Konkurs czytelniczo-literacki „RECENZJA KSIĄŻKI” – OLIWIA KLIMKIEWICZ kl. 2cg, za recenzję książki „Gwiazd naszych wina” Johna Greena

Konkurs czytelniczo-literacki „CZYTAM I TWORZĘ” – KACPER JASTRZĘBOWSKI kl. 3d, za opowiadanie będące kontynuacją sagi ,,Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego

Konkurs czytelniczo-literacki „CZYTAM I PODRÓŻUJĘ” – 1. miejsce: KORNELIA KRYSIAK kl. 2a (Podmorska przygoda – Egipt); 2. miejsce: ZUZANNA MACHA kl. 2d (Jak zdobyłam Kasprowy Wierch); 3. miejsce: MAŁGORZATA GOLENIA kl. 2d (Ósmy cud świata czyli podróż do Wietnamu śladami książki Magdaleny Witkiewicz)

Konkurs plastyczny na „PLAKAT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO” – 1. miejsce: JULIA PIOTROWSKA kl. 2b („Literatura ucieczką do fantazji”); 2. miejsce: AGATA KLEPACZKA kl. 2bg („Kto czyta żyje wiele razy”); 3. miejsce: IZABELA WIŚNIEWSKA kl. 3a („Dobra książka to rodzaj alkoholu – też wchodzi do głowy”); wyróżnienie: DAWID DZWONKOWSKI kl. 2cg („Na kanapie czy w fotelu, czytaj STAR WARS przyjacielu”)

Konkurs filmowy „WEJDŹ W ROLĘ” – 1. miejsce: DAMIAN SULIGORSKI kl. 2a (Alek „Kamienie na szaniec”); 2. miejsce: MARIA GŁOWACKA kl. 3c (Jack Sparrow „Piraci z Karaibów”); 3. miejsce: MAŁGORZATA MIKSA kl. 1a (Grace Town „Chemia naszych serc”)

Konkurs filmowy „BITWA O BROADWAY” – 1. miejsce: JAGODA SZYMCZYK kl. 2b („Santa and the reindeer” Shel Silverstein); 2. miejsce: JULITA FRELIGA kl. 2cg („Romeo and Juliet” William Shakespeare); 3. miejsce: ANITA DARNOWSKA kl. 2c („Im nebel” Hermann Hesse)

Konkurs na „MEM Z KSIĄŻKĄ” – 1. miejsce (ex aequo): AGATA KLEPACZKA kl. 2bg („Gdzie zginęła twoja praca domowa” i „Gdzie trafię gdy zrobię wszystkie zadania z matematyki”), NATALIA NIŹNIKOWSKA kl. 1 b („Książki nie gryzą, one pochłaniają w całości”); 2. miejsce MARCEL ŁAWNICZAK kl. 2ag („Panie! Bardziej się opyla”); 3. miejsce: KATARZYNA TUREK kl. 2bg („Kiedy miałeś kupić tylko jedną książkę, a tu jeszcze regał trzeba dokupić”)

Przypominamy również zwycięzców konkursu „SLEEVEFACE – UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ, ogłoszonych już wcześniej:
W głosowaniu na facebooku: 1. miejsce: NATALIA KAROLCZAK kl. 2b i DAMIAN SULIGORSKI kl. 2a – („Papierowe miasta”); 2. miejsce: DOMINIKA ADAMCZYK kl. 2b („Ten dzień”); 3 miejsce ex-aequo: ALEKSANDRA FRONC kl. 2d („Kwiaciarka”) i NATALIA KAROLCZAK kl. 2b („Zabójcze maszyny”)
W głosowaniu grona pedagogicznego: 1. miejsce: ANNA ŚNIEG kl. 2b („Leczenie umysłu”); 2 miejsce ex-aequo: ADAM BOBER kl. 2a („Zbigniew Boniek. Mecz mojego życia”) i JAKUB GŁOWACKI kl. 3a („365 dni”); 3. miejsce: MARIA GŁOWACKA kl. 3c („Ja Ozzy”)

Jeszcze raz serdeczne gratulacje! Zwycięskie prace opublikowane zostaną w kolejnych postach. Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone, jak tylko spotkamy się w szkole, czego Wam i sobie życzymy na Nowy Rok 2021 rok. Do zobaczenia💕