LEKCJA BIOLOGII W TERENIE.

Lekcje „w terenie”, niezależnie od przedmiotu, cieszą się dużym powodzeniem wśród uczniów. Tym bardziej, jeśli organizowane są w sprzyjających warunkach meteorologicznych.
Nie inaczej było w piątek, 26 maja, kiedy uczniowie klasy IIb i IIc (pod opieką pań prof. K. Łyskowicz, A. Nowińskiej, K. Świderek) wybrali się do Ogrodu Botanicznego w Łodzi, aby z bliska przyjrzeć się rodzimym gatunkom drzew liściastych czy zaobserwować jak adaptują się u nas gatunki sprowadzane z zagranicy. Ponieważ była to lekcja biologii, p. prof. Katarzyna Łyskowicz wyposażyła uczestników w karty pracy i wszyscy zawzięcie odwzorowywali budowę liści poszczególnych drzew i odpowiadali na pytania.
A skoro byliśmy już blisko Ogrodu Zoologicznego, udaliśmy się tam na krótki spacer.
Wycieczka edukacyjna nie byłaby oczywiście w pełni satysfakcjonująca uczniów, gdybyśmy nie zatrzymali się też w Mc’donaldzie.
Dopiero wtedy, gdy wszyscy zainteresowani napełnili żołądki produktami „made dy Mc’donald”, mogliśmy udać się w drogę powrotną.